IDIOMY

Idiomy, to te wyrażenia, które po przetłumaczeniu bezpośrednio na inny język nie mają zbyt wiele sensu. To jak nasze „dziękuję z góry” (czemu z góry, a nie z nizin?), „ujść płazem” (czemu nie gadem?), czy „owijać w bawełnę” (…że co?). W angielskim też jest ich od groma (groma?).

 

Dlaczego warto/trzeba się ich nauczyć?

Idiomy są super ważną częścią każdego języka. Wyrażają nie tylko kulturową swoistość danego narodu, czynią też z języka istną sztukę. Mnie nic bardziej chyba w polskim nie cieszy, jak używanie zabawnych wyrażeń typu: „palma mi odbiła” albo „pierwsze koty za płoty”. Teraz też możesz cieszyć się ekscentrycznością angielskich wyrażeń.

Co więcej, dzięki idiomom będziesz brzmiał/a bardziej naturalnie, mówiąc po angielsku. No i będziesz w stanie zrozumieć, o co innym wokół Ciebie chodzi.

Poznaj fascynujące, intrygujące i zaskakujące idiomy angielskie! Zanurz się w świecie pozornych nonsensów i zrozum trochę lepiej kulturę krajów anglojęzycznych!

Poniżej znajdziesz listę najczęściej używanych idiomów i wyrażeń w języku angielskim. Daj się ponieść ciekawości i kliknij którykolwiek, który przyciągnie Twoją uwagę.

Powodzenia w nauce i nie zapomnij mieć z niej frajdę!

 

 

lista alfabetyczna angielskich idiomów słownictwo matura wyrażenia

LISTA ALFABETYCZNA

LISTA TEMATYCZNA

  • PIENIĄDZE – kilka przydatnych idiomów dotyczących money, money, money.

 

LISTA TEMATYCZNA

MONEY (idiomy związane z pieniędzmi)

%d bloggers like this: