Angielski

Tutaj znajdziesz niezbędne informacje potrzebne Ci do opanowania języka angielskiego, zdania egzaminu maturalnego, jak i ciekawostki językowe!

 

SŁOWNICTWO

Tutaj znajdziesz listy niezbędnych słówek ułożonych tematycznie, dzięki którym przygotujesz się do matury lub certyfikatu językowego (PET, FCE, CAE…).

Dodatkowo w sekcji IDIOMY masz dostęp do listy najprzydatniejszych wyrażeń niezbędnych do tego, żeby Twój angielski brzmiał bardziej naturalnie.

 

GRAMATYKA

Znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące angielskiej gramatyki. Ta sekcja jest w ciągłym rozwoju, więc jeśli masz jakieś pytania dotyczące angielskiej gramatyki, coś nie jest dla Ciebie jasne, nie wahaj się zadać mi pytania i zaseguruj temat kolejnego posta.

 

WYMOWA

Muszę być z Tobą szczery — angielska wymowa do najłatwiejszych nie należy. Na dodatek prawie nigdy nie naucza się jej w szkole. Tutaj znajdziesz przydatne wskazówki jak poprawić Twoją wymowę, by brzmieć bardziej jak native speaker.

 

MATURA/CERTYFIKATY

Przygotowanie się na maturę lub na certyfikat językowy to nie lada wyzwanie. Na pewno pomocne Ci w tym będą listy słówek, które absolutnie musisz znać przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości, opanowanie zagadnień gramatycznych i pomoc kogoś, kto już dawno przez to przeszedł. Ta sekcja jest w ciągłym rozwoju, więc jeśli masz jakieś pytania dotyczące zagadnień maturalnych z języka angielskiego, coś nie jest dla Ciebie jasne, nie wahaj się zadać mi pytania i zaseguruj temat kolejnego posta.

%d bloggers like this: