Dlaczego wolę korepetycje online?

Świat idzie do przodu… i lepiej nie zostawać w tyle.

Ostatnio na rynku pojawiło się wiele stron, które oferują lekcje online. Co więcej, cieszą się one już dużą popularnością na zachodzie, ale i w Polsce. Dlaczego? Mają wiele zalet, które często przesądzają o ich wyższości  nad tradycyjnymi korepetycjami. Zajęcia przez internet to oszczędność czasu, pieniędzy i wygoda, bez utraty bezpośredniego kontaktu z nauczycielem.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Żeby opanować nowy język, nie musisz już tracić czasu na dojazdy, pieniędzy na bilety, ba! nie musisz nawet wychodzić z domu! Z e-learning uczysz się w dogodnym czasie i wszędzie tam, gdzie masz dostęp do internetu. Jesteś przeziębiony, na zewnątrz szaruga a test jest jutro? Korepetycje online! Masz złamaną nogę i nie możesz się ruszyć, a nie chcesz zostać w tyle z nauką? Korepetycje przez internet! Życie w XXI wieku ma swoje zalety.

 

Bezpośredni kontakt z nauczycielem

Niektórym nauka przez internet kojarzy się z brakiem bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Prawdę mówiąc, też tak na początku myślałem. Nie jest tak wcale w przypadku korepetycji online. Uczeń i nauczyciel widzą się przez kamerki i rozmawiają ze sobą w czasie realnym. Zajęcia online łączą więc elastyczność internetu z indywidualnym podejściem do Twoich potrzeb.

 

Kontakt online jest bardziej komfortowy.

 

Co więcej, kontakt online jest bardziej komfortowy. Wygodniej siedzi się przecież przy własnym biurku, we własnym domu niż gdziekolwiek indziej. Przez to atmosfera staje się bardziej swobodna, co służy mniejszej ilości stresu. To szczególnie ważne w przypadku nauki języków obcych, bo zachęca ucznia do mówienia. A to z kolei pomaga mu szybciej rozwinąć pewność siebie i  komunikatywność w języku obcym. Tak, wydajniej przyswaja wiedzę. Więcej luzu to lepsze wyniki 🙂

 

Multimedialność

Istnieje wiele programów, które świetnie spisują się jako platformy do korepetycji przez internet. Ja lubię używać Zoom oraz Skype. Oba te programy oferują szereg funkcji, bez których nie mogę już sobie wyobrazić lekcji języka obcego. Na dodatek są totalnie darmowe!

Kiedy zacząłem nauczać przez internet, sam byłem zdziwiony, jak efektywne są takie zajęcia.

Nowoczesne oprogramowanie umożliwia między innymi dzielenie się ekranem, dzięki czemu nauczyciel może wyświetlić prezentację, plik wideo lub tekstowy. Program gwarantuje też dobre audio i obraz w jakości HD. A jeśli chcesz, możesz nagrać zajęcia i  w przyszłości wrócić do nich w dogodnym dla Ciebie czasie. To dużo więcej niż pisanie na tablicy czy na kartce papieru. Kiedy zacząłem nauczać przez internet, sam byłem zdziwiony, jak efektywne są takie zajęcia.

 

Jak działa ZOOM?

Jeśli interesuje cię, jak działają takie programy, obejrzyj poniższy filmik. Z niego dowiesz się, jakie są możliwości ZOOM-u i jak go zainstalować.

Chciałbyś wiedzieć więcej? Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat programu ZOOM.

%d bloggers like this: